Obliecť sa do spomienok

Dnes je deň ako stvorený na nostalgiu – za oknom tancujú kvapky dažďa, stromy sú postupne farebnejšie, je hmlisto a sychravo. So šálkou čaju v ruke si prezerám fotografie z uplynulých rokov a premýšľam. Prečo čas tak neúprosne letí a prečo si to často ani neuvedomím?

Veľa dní pohltí každodenný vír povinností – práca, cestovanie, drobné okamihy, ktoré ani nestoja za povšimnutie či povinnosti bežného dňa.

A potom sú tu dni zachytené na fotkách.

Fotografia je pre mňa tak trochu ako zázrak, lebo zachytáva čas. Bruškami prstov prechádzam stránkami v albume – tu sme boli na výlete na Beckove, tu zase obdivovali kostoly v Modre a tu sme zase na káve.

Niekedy si neuvedomujem koľko krásnych spomienok mám takto uchovaných.

Dokonalosť je krásna, ale v živote je veľmi málo vecí s touto vlastnosťou. Práve v nedokonalostiach je čaro. Nemusia byť všetky obrázky ako vystrihnuté z katalógu – jedna fotka je trochu rozmazaná kvôli dažďu, na ďalšej sa tvárime namrzene, lebo nám bola zima a na ďalšej sme pre istotu upotení po dlhej túre. A presne to je to krásne – s každou fotkou sa spája viac ako spomienka. S každou fotkou môžem znova všetko precítiť a pripomenúť.

A čo je na tom najkrajšie? Tieto vzácne okamihy si môžem odložiť do albumu rovnako ako obľúbené šaty do skrine. A keď ma pochytí nostalgia, vyberiem fotky a mysľou sa opäť prenesiem do tichého lesa, príjemnej kaviarne či galérie.

Dnes sa teda oblečiem do spomienok a budem si vychutnávať tento vzácny čas.

Majte pekný deň,

Veron

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s