Diabolské kosti

Knižná predloha televízneho seriálu Kosti ma zaujala už dávnejšie a ešte začiatkom roka som malú knižku od Kathy Reichsovej z dostala k narodeninám. Očakávania boli veľké, keďže seriálová doktorka Brennanová patrí k mojim obľúbeným postavám.

Diabolské kosti sú príbehom o vražde dvoch dospievajúcich ľudí. Pozostatky mladého dievčaťa sa podaria objaviť pri rekonštrukcii domu. Na tom by nebolo nič zvláštne. Lebka a zopár kostí sa objavili v kotle plnom hliny a zvieracích kostí. Indície nasvedčujú, že na mieste činu sa odohral nejaký rituál. Doktorka Brennanová sa teda pustí do vyšetrovania, lenže krátko na to sa objavia aj ďalšie pozostatky. Tentokrát ide o mladíka bez hlavy so satanistickými symbolmi na hrudi. Čitateľ sa spolu s doktorkou ocitá vo víre zvláštneho náboženstva wicca, výsluchov podozrivých, vraždy detektíva, zdanlivo zbytočnej smrti jedného zo svedkov a aby toho nebolo málo aj do búrlivého osobného života hlavnej hrdinky.

 Musím povedať, že očakávania predbehli realitu. Skutočne som očakávala, že doktorka Brennanová bude „tak trochu iná“ ako v seriálovej verzii, avšak v knižnej verzii ma trochu sklamala. Je staršia, rozvedená, má dospelú dcéru a svojim správaním mi pripomínala „príliš obyčajnú Američanku“. Trochu mi prekážal aj štýl písania, ktorý mne osobne nesedel.

Pozitívom bola zaujímavá zápletka, no úprimne sa priznám, že to bol jediný dôvod na dočítanie tejto knižky.

Knihu Diabolské kosti hodnotím: 6,5/10

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s