Sirota Podhradských

Útla knižka od Terézie Vansovej, ktorú som si na začiatku roka zaradila do zoznamu kníh, ktoré chcem prečítať ma chytila za srdce od prvých stránok. Román Sirota Podhradských sleduje životný príbeh mladej Violy, ktorá na začiatku príbehu stráca milovaného otca a dostáva sa do opatery svojho strýka. Spočiatku sa jej ťažko privyká na novú rodinu, no vďaka svojej dobrej a láskavej povahe si získava priateľov a pocit rodiny, hoci nemá ľahký život.

Domáca pani a jej zverenkyňa pre ňu pripravia množstvo nepríjemných situácií, no Viola zotrvá, obetavo sa stará o chorého strýka, o malú Emku a niekedy sa čitateľ môže nazdať, že mladému dievčaťu sa šťastia ani neujde. Keď sa už-už vyskytne šanca na zmenu k lepšiemu v podobe ponuky na sobáš,  Viola odmieta, pretože vie, že by nebola šťastná a tak čaká na toho pravého. A ako to už býva, príbeh skončí aj napriek útrapám hlavnej hrdinky šťastne.

Kniha sa mi čítala príjemne a rýchlo, hoci štýl písania je viditeľne starší, čo môže niekomu prekážať. Na konci mi bolo aj smutno, že Violin príbeh sa končí a rada by som sa dozvedela čo bolo ďalej.

Okrem príbehu, ktorý poukazuje na ľudské hodnoty ako cnosť, láskavosť a pomoc druhým je knižka prvým románom ženskej autorky a preto si myslím, že už len z úcty by bolo dobré si tento príbeh prečítať.

Knihu hodnotím: 10/10

Jedna myšlienka na “Sirota Podhradských

  1. Spätné upozornenie: … o Terézii Vansovej – Stories by Veron

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s