Kaviareň

Zo šálky stúpa voňavá para a za zvukov jemnej džezovej hudby sa rozhliada okolo seba. Nasáva atmosféru snáď každým pórom pokožky, celým telom a veľmi intenzívne. Vníma vŕzgajúce parkety, tichú vravu ľudí, vône čerstvých koláčov tak akurát akurát premiešanú s čerstvo upraženými a zomletými zrnkami kávy.
Drevená doska stola si pamätala už mnoho návštevníkov, no ju aj tak fascinovala.
Jemné ryhy a celková štruktúra dreva vytvárala pred jej očami nespočetné množstvo príbehov. Do kaviarne sa hodila presne tak ako mihotajúca sa sviečka či vkusné šáločky, podtanieriky a decentne gravírovaný príbor.
Všetko tvorilo harmonický celok so svojou charakteristickou atmosférou. Presne toto prostredie bolo pre ňu tým pravým, presne vtedy jej myseľ ožila a myšlienky dostali krídla. Vtedy vybrala z kabelky malý zápisník, ceruzku a dovolila si snívať. Ceruzka sa roztancovala po papieri a čoskoro sa autorkine myšlienky a nápady zhmotnili.
Občas tak dokázala stráviť celé hodiny. Bol to únik z reality, zvykne sa tomu vravieť relax, no pre ňu to bol skrátka život, jej splnený sen, ktorý jej nikto nemohol vziať.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s