Myšlienky len tak…

Potichu sa dívam na blikajúci kurzor. Hm. Ako začať?
Každý pokus o vytvorenie niečoho bezmocne vymažem a opäť sa poddám hurikánu myšlienok. Počujem ako sa prekrikujú, hmýria a vzniká z toho nepríjemná kakofónia. Vedeli ste, že opakom kakofónie je eufónia?
Myšlienky a nápady sa usídlili v hlave, je im tam dobre a ani za svet nechcú ísť von a nedovolia mi ich zrealizovať. A pritom je ich toľko! Možno sa boja, že zaniknú okamžite ako ich z hlavy vyženiem.
Občas skrátka nastane takýto blok, ktorý nám zabráni robiť čokoľvek čo nás upokojuje. Nechýba ani nápad, ani chuť, ani čas, chýba tá povestná iskra, ktorá by všetko odštartovala. Preto si sadám za stôl a na papier načarbem zopár poznámok, ktoré som dokázala pozliepať. Hoci nedávajú zmysel, som rada, že som si ich zapísala. Možno sa k nim po čase vrátim – človek nikdy nevie. Koniec-koncov, stačí keď sa rozbehnem a všetko pôjde ako po masle. Kreatívny blok (neviem, či sa toto môže nazývať kreativita) trvá dlhšie, no napokon vždy povolí.
Medzitým sa snažím zamerať sa na pekné veci – vonku konečne svieti slnko, čomu sa naozaj teším. Po nekonečných hmlách a upršaných, smutných dňoch je zubaté slnko ako nádej na lepšie zajtrajšky. Ešte stále ma neomrzela parapetná džungľa a hrdo sledujem každý nový lístok, korienok či drobný kvietok.
Ako keby z diaľky registrujem, že čoskoro bude Veľká noc a snažím sa aspoň trochu a v rámci možností naladiť sviatočne. Viem, že tento rok to bude opäť bez oblievačky, šibačky a návštev, no som rada aspoň za to, že sú všetci blízki zdraví.
Ďakujem, milý čitateľ, že si sa dočítal až sem. Keď sa mi myšlienky a nápady trochu upokoja snáď vymyslím niečo kreatívnejšie 🙂

V.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s